
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 10 µF |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Dielectric | X7R |
| Packaging | Reel |
| Voltage Rating | 16 V |
| Thickness | 1.8 mm |
| Voltage | 10 V |
| RoHS | Compliant |
Stock: 33519
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08611
Ext.Price$0.08611
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08611 | $0.08611 |
| 10 | $0.07737 | $0.77370 |
| 50 | $0.06952 | $3.47600 |
| 100 | $0.06247 | $6.24700 |
| 500 | $0.05613 | $28.06500 |
| 1000 | $0.05044 | $50.44000 |
